Čitaj mi

Konfiskovan alkohol sa lažnim akciznim marikcama

Inspektori Poreske policije, u saradnji sa pripadnicima MUP-a, otkrili su i oduzeli iz magacina preduzeća OD «Stari» iz sela Ugljarevo opština Trstenik, 1.689 litara vinjaka sa oznakom “Rubin“ sa falsifikovanim kontrolnim akciznim markicama.

Na osnovu utvrđenog činjeničnog stanja, protiv direktora i vlasnika ovog preduzeća Petra Petrovića podneta je krivična prijava zbog osnovane sumnje da je izvršio poreska krivična dela izbegavanje plaćanja poreza

iz člana 172. i nedozvoljen promet akciznih markica iz člana 176. Zakona o poreskom postupku i poreskoj administraciji, kao i za krivična dela obmanjivanje kupaca iz člana 146. i zloupotrebe službenog položaja iz člana

242. Krivičnog zakona Republike Srbije.

Pripadnici MUP-a su priveli Petrovića i uz krivičnu prijavu sproveli nadležnom istražnom sudiji Opštinskog suda u Trsteniku.

Slične teme

Vujovic: Serbia Aligning Fiscal Policy To EU Standards Expeditiously

HELP SERBIA- ACCOUNT BALANCE

HELP SERBIA- ACCOUNT BALANCE